Wilcza Rodzina

FAQ Użytkownicy Grupy Galerie Rejestracja Zaloguj
Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Szukaj

Wilcze Prawa

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wilcza Rodzina Strona Główna -> Wilcze Prawa
Autor Wiadomość
Caridan
Kocurek



Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 574
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Ambermist

PostWysłany: Pon 15:40, 07 Mar 2011    Temat postu: Wilcze Prawa

ZASADY

Wilki są jak RODZINA, nie zrzeszeniem, klanem, zakonem czy inna formą organizacji. Wstępując w jej szeregi wyraziliśmy chęć wspólnego życia, szanowania siebie nawzajem, dzielenia się radością oraz smutkami, wspierania się oraz realizacji wspólnych celów.
Rodzina jak wiadomo jest specyficzna grupą mająca funkcje ale rządząca się pewnymi prawami... Funkcjami rodziny m.in. są: wskazanie miejsca w społeczeństwie, zabezpieczenie podstawowych potrzeb oraz socjalizacja.. to oczywiście teoria i odnosi się do klasycznej rodziny, jednak w przypadku Wilków te funkcje tez mają swoje odbicie.
Na czele rodziny stoją rodzice, władze maja oboje lub jedno z nich w zależności od kultury. Dzieci zobowiązane są do przestrzegania zasad panujących w rodzinie, których autorami są rodzice. Rodzice ponoszą odpowiedzialność ze zachowanie dzieci i są zobowiązani wspomagać je ale i należy im się szacunek i pomoc w trudnych chwilach. Te zasady panują również w Wilkach.

Wstępując w szeregi Wilków każdy wyraża dobrowolna wole szanowania tych ideałów i realizowania ich w życiu codziennym. Chcemy by wytworzyła się miedzy nami więź zbliżona do tej, która panuje w rodzinie. Zrozumienie powyższych idei jest kluczem do ich realizacji. Pragniemy żyć w pokoju, z poszanowaniem takich zasad jak godność, pomoc innym, szacunek dla starszych, kultura osobista, tolerancja oraz wyrozumiałość. Szanowanie tych zasad obowiązuje nie tylko wewnątrz Wików ale i poza nią. Wilki nie dążą do potęgi ani bogactwa, gdyż największym skarbem jest dla niej to co tworzy swoim istnieniem.

1. Każdej Rodzinie ktoś przewodzi, czy to Ojciec czy Matka. Każdej takiej Osobie reszta rodziny winna jest posłuch i posłuszeństwo. Tak jako Ojca dzieci winny się słuchać Wilki Wodza.

2. Wilki szanują kulturę osobista, a co za tym idzie jej członkowie zobowiązani są od kulturalnego zachowania (m.in. zakaz przeklinania) oraz ma obowiązek przestrzegać praw krainy w każdym momencie. Nie przestrzeganie tego punktu regulaminu będzie bezwzględnie zgłaszane instancjom wyższym, niezależnie od rangi członka Bractwa.

1. Każdy Wilk ma obowiązek przestrzegania zasad poprawności mowy. Dotyczy to wszystkich rozmów: we wszystkich metodach komunikacji (wyłączywszy szept) oraz w księgach świata (pomijając te działy które są od tych zasad wolne). Możliwe są sytuacje odejścia od klimatu jednak osoba chcąca poruszyć takie kwestie powinna uprzedzić o tym wszystkich potencjalnych słuchaczy. W przypadku nieporozumień czy tez kłótni zaangażowane strony powinny pamiętać o powyższych zasadach. Słuchając siebie i dając szanse na wyjaśnienie sytuacji istnieje większa szansa na znalezienie z niej wyjścia.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rekrutacja

Zależy Nam na tym by jak najlepiej poznać się nawzajem nim losy wspólne związać zadecydujemy, dlatego też wszystkich, którzy chęć dołączenia do Rodziny wyrażają prosimy o kontakt, najlepiej bezpośredni.Rozmowa pozwoli Nam poznać się o wiele lepiej niż nawet najwspanialszy i najstaranniej spisany list. Gdy każdy z Członków Rodziny będzie w stanie opinię swą o kandydacie wyrazić zbierzemy się wszyscy w tradycyjnym już miejscu spotkań Rodzinnych by naradzić się i decyzję ostateczną podjąć. Zarówno Rodzina jak i kandydat muszą być pewni swej decyzji. Dzięki wcześniejszym spotkaniom i rozmowom nie będziemy sobie obcy. Niestety przedłuży to czas „rekrutacji” lecz decyzja to nie łatwa a i pośpiech jest niewskazany. Liczymy, że decyzja ta pomoże Nam wszystkim zbudować jeszcze wspanialszą i bliższą Rodzinę.

Przyjmujemy wszystkich chętnych których uznamy za wartych przyjęcia (nie mamy uprzedzeń co do rasy i levelu - jeśli osoba "coś sobą reprezentuje" zostanie przyjęta nawet na pierwszym levelu).

Przyjęcie do Rodziny jest procesem wymagającym od obu stron poświecenia i inicjatywy. Obie strony muszą być pewne swej przyszłości. Kandydat zostaje przyjęty na okres próbny (Wilczek) w czasie którego poznaje Rodzinę a Rodzina jego. To rodzina decyduje czy chce związać się z kandydatem, ważne w tej kwestii jest zadnie Wodza oraz Rady. W czasie próby Kandydat jest zobowiązany oczywiście do przestrzegania wszelkich praw panujących w Rodzinie.

Tyle teorii a teraz Praktyka:

Aby zostać Wilczkiem musisz:
1. Spotkać się z jednym z wilków lub z samym wodzem. Dobrze by też było nie tracić jego czasu i wiedzieć już coś o założeniach klanu jak i o zasadach. Wystarczy się popytać, innych niższych rangą.
2. Kiedy już zdecydujesz się by przystąpić do Wilczej Rodziny. Zamieścić na forum, w przeznaczonym ku temu miejscu, podanie. Podanie to powinno zawierać:
- Imię i nazwisko postaci:
- Skąd pochodzi:
- Czym się zajmuje:
- Czy była w innych bractwach kiedykolwiek(jeśli tak. Jakie to bractwa):
- Powiedz coś o sobie (historia postaci. Ogólnie):
- Czego oczekujesz od Wilków i co możesz im dać w zamian:
- Dlaczego wybrałeś akurat tą organizację?:
3. Można także napisać na forum coś więcej. Historie postaci + wygląd.
4. Obowiązuje znajomość regulaminu (tak RH jak i Wilków). Rada może przy rekrutacji pytać się o znajomość niektórych punktów..
5. Dobrze by było przed przystąpieniem do klanu- poznać jak najwięcej osób. by można było spokojnie powiedzieć czy jesteś wart, czy też możemy się pożegnać.
6. Po wstąpieniu do klanu. Obowiązuje 2 tygodniowy okres próbny w , którym możesz zdecydować, czy chcesz żyć z nami dalej, czy też nie podoba Ci się i wolisz odejść. To samo tyczy się innych wilków.
7. Po okresie próbnym Rada zbierze się- najczęściej wraz z innymi wilkami- I rozpatrzy Twoje starania na rzecz klanu.


Co dwa tygodnie, Rada Wilków ma obowiązek zwoływać zebranie na którym omawiać będziemy zachowania i lojalność młodszych wilków. Pamiętajcie, ze w chwilach kryzysowych może być naprawdę surowo. Tak więc nie będzie hulajduszy. Hierarchia w wilkach obowiązywała zawsze.. I obowiązywać będzie dalej. Każdy z wilków ma obowiązek słuchania i wykonywania poleceń wodza.
Każdy dostanie mentora, który będzie obserwował a następnie spisywał poczynania swojego podopiecznego. Na podstawie tego, możemy jasno stwierdzić , czy dana osoba nadaje się na klanowicza. Dodam iż Mentor też będzie odpowiedzialny za zachowanie podopiecznego.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stopnie w Wilkach:

Wódz
- Wódz pełni władzę i funkcje organizacyjne, określa cele oraz politykę klanu. Podejmuje decyzje sam lub przy pomocy Starszych Wilków.
- Jego decyzje są ostateczne i nie podlegają dyskusjom.
- Każda osoba ma obowiązek słuchać lidera jak i Starszych Wilków wykonując ich polecenia bez słowa sprzeciwu lub okazywania niechęci do działania.
- Wszystkie ważne decyzje należy podejmować za konsultacją z Wodzem.

Starsze Wilki
- Najbardziej zasłużone dla klanu i doświadczone wilki, tworzące coś na kształt rady.
- Podczas nieobecności Lidera, są upoważnieni do podejmowania decyzji dotyczących klanu. Decyzje będą rozliczane po powrocie Lidera.
- Ma prawo do wydawania członkom Wilków poleceń, które nie godzą w honor i cele Braterstwa.

Wilk
- Musi być członkiem bractwa przynajmniej przez trzy miesiące.
- Jest Pełnoprawnym członkiem Wilków i może wypowiadać się w imieniu Bractwa.
- Ma prawo do noszenia Wilczego Medalionu.

Młody Wilk
- Musi być Nowicjuszem przez przynajmniej dwa tygodnie.
- Nie ma prawa wypowiadać się w imieniu Bractwa.
- Otrzymuje od Bractwa dwie próby, którymi ma dowieść swego oddania. Próba powinna wspierać Wilki albo jego członków, bądź też udowadniać iż Młody Wilk jest w stanie pokonać swoje wady i słabości, oraz iż jest lojalny.

Wilczek
- Kandydat do Wilków, przyjęty na okres próbny trwający 2 tygodnie. Podczas trwania okresu próbnego dana osoba nie ma żadnych praw ani obowiązków. Jest to czas przeznaczony na poznanie się z innymi.
- Wilczek nie ma prawa do noszenia tabardu oraz do wypowiadania się w imieniu Bractwa.
- Okres próbny może zostać skrócony bądź wydłużony w szczególnych przypadkach.
- Musi udowodnić znajomość regulaminu Bractwa i zasad świata (w idei, a nie w szczegółach). Egzamin przeprowadza jego Mentor i to on określa, czy Wilczek posiada wystarczającą wiedzę i jest gotów by stać się Młodym Wilkiem.
- Po upłynięciu okresu próbnego zostaje przeprowadzone głosowanie dotyczące danego kandydata. Decyzje o przyjęciu podejmuje Lider po konsultacji z mentorem i/lub innymi Wilkami.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obowiązek mentorski

Każdy mentor bierze odpowiedzialność za zachowanie swojego podopiecznego. Ma obowiązek nauczyć go poprawnego wysławiania się, zachowania w mieście i na łowach. To on decyduje, czy jego podopieczny jest gotów do stania się Wilkiem.

Podopieczny ma obowiązek wypełniać polecenia mentora.

Sugerujemy mentorom i ich podopiecznym wzajemne zapisanie się na listę przyjaciół.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nieobecności

Każdą nieobecność trwającą dłużej niż Tydzień winno się zgłaszać. W wypadku niezgłoszenia nieobecności po upływie 3 tygodni Postać zostaje usunięta z Klanu (co nie szkodzi oczywiście jej późniejszemu powrotowi, po wyjaśnieniu sprawy)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Wilcza Rodzina Strona Główna -> Wilcze Prawa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Elveron phpBB theme/template by Ulf Frisk and Michael Schaeffer
Copyright Š Ulf Frisk, Michael Schaeffer 2004


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin